7 tipů, jak se zbavit výmluv

Všichni se čas od času vymlouváme.

Ale úspěšní jsou ti, kteří se dokáží výmluv zbavit stejně jako ubohých červů.

Jsem příliš unavený. Nemám čas. Necítím dostatečnou motivaci. Radši bych nedělal nic. Nemám peníze, vybavení, prostory. Nemohu, protože…

Všichni občas užíváme výmluvy. Zde je několik tipů, jak se jich zbavit.

 1. Všímejte si pozitiv. Výmluvy obvykle vznikají, protože se necítíme na to něco dělat — zaměřujeme se na negativa. Místo negativ, si na věci všimněte něčeho zábavného, hrajte si s tím. A pozitivní postoj zachovejte, nebo výmluvy nikdy nepřekonáte.
 2. Přeberte zodpovědnost. Výmluvy jsou způsobem, jak přenést zodpovědnost někam jinam. Pokud nemáme čas, peníze, vybavení, atd., tak to není naše vina, že? Špatně. Přeberte zodpovědnost a vymyslete řešení.
 3. Najděte řešení. Protože řešení má každý problém. Nemáte čas? Věnujte tomu jen 5-10 minut. Udělejte si čas. Vstaňte dříve. Zvládněte to během svačiny. Nemáte permanentku do fitka? Cvičte doma nebo v kanceláři. Nemáte dostatek energie? Udělejte to, až ji budete mít více. Jste chytří. Něco vymyslíte.
 4. Mějte svůj cíl na očích. To je vaše motivace — důvod, proč to děláte. Opravdu. Můžete se jen tak válet na gauči, ale jestliže se zamyslíte nad tím, proč doopravdy chcete cíle dosáhnout, motivuje vás to. Představte si váš cíl a prostě začněte.
 5. Buďte zodpovědní. Mějte partnera na cvičení, partnera, s kterým spolupracujete na projektu, tým, zkrátka někoho, s kým sdílíte svůj postup. Pokud máte na blízku trenéra či partnera, mnohem pravděpodobněji něco uděláte.
 6. Pokračujte s hledáním výmluv. Ale pak to přesto udělejte.
 7. Koukněte na tohle:

  Pak jděte a pusťte se do toho!

[viral-download file1=“http://zenhabits.cz/wp-content/uploads/2012/03/zaba.jpg“ name1=“>>> STÁHNOUT DÁREK! <<<“ url=“http://zenhabits.cz/vymluvy/“ message=“

SDÍLEJTE ČLÁNEK – změňte svět o kousek k lepšímu a získejte navíc malý dárek zdarma!

“ tweet=“7 tipů, jak se zbavit výmluv“ thankyou=“Drobný dárek v podobě tématické tapety pro vaši plochu stáhnete zde:„/]

3 komentáře u „7 tipů, jak se zbavit výmluv“

 1. Nedávno jsem slyšela něco, co mě opravdu zaujalo:
  Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody…pozoruju to i na sobě…:o

 2. Loni jsem slyšela čínské přísloví:
  AŤ TEN, KDO TVRDÍ,
  ŽE NĚCO NEJDE,
  NEZDRŽUJE TOHO,
  KDO UŽ TO DĚLÁ.
  Mám jej stále před očima a snažím se
  jím řídit. Někdy se mi to i daří.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *