Všechno bude v pořádku, nebojte se…

Jdete po ulici a zaplavuje vás strach, že přijdete pozdě na schůzku. Už na vás zase někdo čeká.

Cítíte se provinile a nevíte, co si o vás bude dotyčný myslet. Míjíte pár lidí a opět přemýšlíte, co si o vás asi myslí. A to aniž byste si uvědomili, že to jste vy, kdo se tady bojí.

Děláte si starosti kvůli věcem v práci a máte plnou hlavu toho, co ještě musíte udělat v osobním životě (zaplatit složenky, poplatky, daně…). Přitom máte stále pocit, že byste měli dělat VÍC nebo dělat něco jiného. A takhle je to pořád dokola.

Děláte si pořád starosti, jak vypadáte a jak vás lidé okolo vnímají? Starosti jestli vašich cílů dosáhnete, jak to uděláte, zda-li neselžete. Také se obáváte, kolik toho máte ještě před sebou, co musíte dodělat. Co všechno nemáte, o co přicházíte a porovnáváte se s ostatními.

Nebojte se, nejste v tom sami. Všichni máme podobné starosti.

Nejdůležitější na tom všem je vědět, že kdekoliv a kdykoliv jste v pořádku. Život dopadne dobře.

Jste to vy, kdo se neustále strachuje, co všechno se může pokazit, co všechno hrozného se může stát. Přemýšlíte o všech těch špatných scénářích a špatných věcech, které si o vás myslí druzí. Soustředíte se pouze na možnost, že to dopadne špatně….

Přitom tohle je jen jedno z mnoha řešení a pravděpodobně se ani nikdy nestane.

A i kdyby se to stalo (řekněme, že si o vás někdo pomyslí něco nehezkého), jen zřídkakdy to má katastrofální dopad na váš život.

Takže i v případě, že se všechno to špatné stane skutečností, budete v pořádku.

Představte si všechny ty věci, kvůli kterým jste si dělali starosti za posledních několik let. Většinou to byly jenom maličkosti. A ve většině případů všechno dopadlo dobře. Váš život se nezhroutil. Pořád tu jste a čtete si tento článek :).

Pokud si začnete budovat důvěru, že je vše a za každé situace v pořádku, budete tak moci nechat všechny obavy a starosti za hlavou, můžete je nechat odplout. Můžete se cítit dobře, místo toho, abyste se pořád dokola strachovali a něčeho obávali.

Můžete chodit po ulici s úsměvem na tváři a můžete být uvolnění.

2 komentáře u „Všechno bude v pořádku, nebojte se…“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *