Jaká je realita této chvíle?

Ve chvíli, kdy čtete tento článek se zastavte, rozšiřte své vědomí a otevřete se tomuto okamžiku…nebuďte myslí stále u počítače nebo u mobilu… Jaká je realita kolem vás? Co se děje kolem vás právě teď?

Zrovna teď čtete. K tomu všemu máte ještě spoustu dalších úkolů, které chcete na počítači stihnout… To je pravda, ale je tady i vaše tělo. Jak se cítí vaše tělo? Možná se nacházíte v nějaké místnosti. Možná jsou kolem vás další lidé nebo je kousek od vás příroda.

Na chvíli se zastavte a uvědomte si realitu, která je kolem vás…právě teď.

Během týdne jste často vystresovaní z věcí, které ještě musíte udělat a také z věcí, které neděláte. Děláte si starosti o svoji budoucnost, odkládáte plno věcí, protože se bojíte příliš velkých cílů. Připadáte si, že nejste dostatečně dobří, srovnáváte se s ostatními, bojíte se, že nedosáhnete ideálu. Přemítáte o tom, co už bylo.

To všechno je ale pouze ve vaší hlavě, je to všechno vaše fantazie. Realita toho okamžiku je taková, že je vše v pořádku. Ve skutečnosti je kolem vás tolik věcí, za které můžete být vděční. A to teď hned.

Jsou tady různé věci, které se dějí kolem vás pouze teď, v tento moment. Je to znět zvuků a vůní kolem vás, která už nikdy nebude stejná jako je právě teď, v tomto okamžiku. Také to, jak se vaše tělo cítí, myšlenky, které se vám hrnou do hlavy. Nikdy to nebude stejné. Nikdy.

Vy sami se také stále měníte. Mnohdy o sobě smýšlíte jako o neměnící se bytosti. Připadáte si stále stejní. A přitom už teď jste jiní, než tomu bylo před chvílí, kdy jste začali číst tento článek. Také jste jiní, než tomu bylo dnes ráno, když jste se probudili. Protože věci, které se vám stanou a jsou kolem vás, vás ovlivňují. Buď méně či více.

Jinými slovy : To, jací jste, se mění. Změna probíhá v tento moment a už nikdy nebudete stejní jako před minutou.

Je to nekončící změna, je to pomíjivé a je to přirozené. A po pravdě řečeno, každá maličkost kolem vás se neustále mění. Někdy si toho však nevšimnete, protože se to mění zvláštním způsobem a vy to nepostřehnete. Všichni okolo vás se mění. Každý moment je tedy jako voda. Stále se mění, pohybuje, přeměňuje, pluje a komunikuje s okolím.

To je realita tohoto okamžiku. Nepromeškejte to.

Toto uvědomění je vám stále k dispozici. Když se náhodou začnete ztrácet ve svých úkolech a začnete se něčeho bát, zeptejte se sami sebe: „Jaká je realita této chvíle?“ 

2 komentáře u „Jaká je realita této chvíle?“

  1. A především – každý moment se v hlavách lidí rodí nové nápady, nové kreativní myšlenky. Proto jsou chvíle a tento moment tak vzácné. A každou vteřinu se může zrodit ve Vaší hlavě také třeba nápad za milión. Jen splynout se změnou a nebát se uchytit tu chvíli za pačesy…:-)

  2. Ano, to je moc hezké a myslela jsem, že více méně každému jasné. Jen může být někdy těžké se s tím vyrovnat. Jsou chvíle, které bychom chtěli zachytit a setrvat. Jindy si říkáme, proč musíme prožít každý okamžik svého života…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *