Udělejte si přehled

Mluvil jsem o poohlédnutí za koncem roku. Je to způsob, jak se podívat na všechno, co jsme dokázali, nebo jak upevnit, co jsme se naučili. Ale to může zabrat hodně práce, protože už jsme pozapomněli, co se nám povedlo.

A tak jsem si začal dělat měsíční přehledy.

Došlo mi, že moje podívání se za posledním rokem mi zabírá daleko víc práce, než bylo potřeba. Když si udělám kratičký přehled každý měsíc, všechno se zjednoduší. Mám to čerstvě v hlavě a nezabere mi to tolik času.

Mám nastavenou upomínku, která mě každý měsíc upozorní, abych si udělal přehled. A pak strávím tak 10 minut tím, že si napíšu:

  • práci, kterou jsem udělal
  • projekty, se kterými jsem pohnul dopředu
  • co jsem se naučil a chci si to zapamatovat
  • co jsem udělal pro svoje zdraví
  • co zajímavého jsem prožil (i nečekaného)
  • cíle na další měsíc

Dívám se na svůj kalendář, poznámky, úkolníčky, a podobně a vidím, že to moc času nezabere. Doporučuji!

Přehled mi pomáhá vidět, co jsem všechno zvládl za jeden měsíc, a dává mi to i možnost získat perspektivu, co ve svém životě zanedbávám. Mohu tak trochu změnit kurs, znovu zacílit a jednoduše se cítit dobře. Miluju ten pocit, že když se cokoli naučím, není to zbytečné. V tom mi přehledy pomáhají. Vidím celý obrázek.

Na konci roku prostě potřebuji vidět, co jsem za měsíce předtím dokázal, a můj přehled by měl být brnkačka.

Autor

Pavel Říha

Článek byl přeložen z anglického originálu Lea Babauty. "Pomáhám lidem měnit život budováním nových pozitivních návyků; a předávám své zkušenosti, jak podnikat přes internet odkudkoliv na světě." Více o Pavlovi najdete na jeho osobních stránkách pavelriha.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *