Předstírejte, že jste tím, kým se chcete stát

Chceme-li být šťastní, musíme být spokojení s tím, kdo jsme. Musíme se přijmout, znát svoje dobré vlastnosti, smířit se i s těmi horšími a možná je i vidět jako něco dobrého, něco, co nás dělá jedinečnými.

Jenže pokud jste jako já, vždycky se najde něco, co budete chtít změnit. A abych zůstal v rytmu těchto stránek, pro mě je to změna mých dennodenních návyků tak, aby mě dovedly k mým cílům. Problémem je, že většina lidí ani nevěří, že by mohli něčeho dosáhnout. Mají o sobě špatný obrázek, a to je vždy zastaví před úspěchem. Proto je potřeba pozitivní myšlení. To je klíčem k jakémukoli úspěchu.

Takže dnešní rychlý tip zní: Zamyslete se nad cílem, kterého chcete dosáhnout, představte si, jak vypadá člověk, který ho již dosáhl nebo má už vytvořený návyk, a předstírejte, že jste ten člověk vy.

Rychlý příklad: Chci-li začít běhat a udělat z toho návyk, přemýšlím nad běžci, které znám nebo o kterých jsem četl/a. Čtu si o jejich návycích, jejich životním stylu a představuji si, jaké to asi je být jako oni. Pak předstírám, že jsem také běžec. Uvažuji nad tím, jaké to je, jak se běžec chová, jak přemýšlí, co cítí a jaké má zvyky.

Převezmu na sebe jeho indentitu a udělám z ní svoji. Brzy na to už věřím, že i já běhám. A tady vzniká to kouzlo: Ono se to opravdu stane! Jen tím, že to předstírám a přejímám, se stávám běžcem. Myslím tak a chovám se tak. A když jsem běžec, co každý den dělám? Běhám.

Tenhle trik funguje na jakýkoli cíl a u kohokoli. Představte si, že jste člověkem, kterým chcete být, a brzy jím budete.

Autor

Pavel Říha

Článek byl přeložen z anglického originálu Lea Babauty. "Pomáhám lidem měnit život budováním nových pozitivních návyků; a předávám své zkušenosti, jak podnikat přes internet odkudkoliv na světě." Více o Pavlovi najdete na jeho osobních stránkách pavelriha.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *