Plnění cílů s mým synem: Náš čtecí maraton

S mým synem Rainem (kterému bude v lednu 9) jsme si v prosinci stanovili cíl: přečíst prvních pět knih Harryho Pottera dříve, než 13. července 2007 vyjde film. Měli jsme tedy sedm měsíců na přečtení pěti knih. Pokud jste je četli, tak víte, že jsou poměrně obsáhlé (zvláště ty poslední).

Můj syn navíc u mě žije pouze tři dny v týdnu. Ale jak řekla má dcera, Rain a já jsme velmi odhodlaní a dokážeme se této výzvě postavit.

Zatím jsme zvládli první dvě knihy a dočítáme třetí. Nadále nám k přečtení zůstávají dvě nejdelší. Máme na ně pět měsíců, takže věřím, že to dokážeme. Než film vyjde, stihneme možná začít číst i šestou knihu. Když je Rain u mě vždy čteme večer a brzy ráno vstáváme (obvykle v 5:30 hod.), abychom mohli ve čtení pokračovat. A když u mě není, večer mu často volám a čteme po telefonu.

Tento čtecí maraton je skvělý zážitek. Četli jsme i předtím, ale nikdy ne tak často. Trávíme spolu nyní více času než kdykoliv dřív. Snažit se společně s Rainem dosáhnout cíle, je úžasné nejen proto, že z toho mám dobrý pocit, ale proto, že z toho má dobrý pocit také on. Nejenže společně trávíme čas a bavíme se, ale také ho učím, jak dosahovat svých cílů.

Je to tak dobré, že něco podobného chci začít dělat i s mými ostatními dětmi. Mám jich šest, takže to bude celkem výzva. Pro každé z nich chci připravit něco odlišného, něco, při čem si užijeme legraci a zároveň je to naučí dosahovat cílů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *