Neztrácejte ani okamžik

Poslední dobou mne zasáhla myšlenka, jak jsou naše životy limitované a jak málo máme času na to, abychom z nich něco udělali.

Představte si, že vám zbývá měsíc života – jak byste ho strávili?

Mohli byste ho strávit s lidmi, které milujete, užívat si společně strávený čas a dávat pozor na každé slovo, které řeknou. Mohli byste jít ven a mít úžasné zážitky, prozkoumat svět. Mohli byste ho strávit učením se všeho, co si jen dovedete představit, z knih nebo učením se od života samotného.

Mohli byste něco vytvořit. Mohli byste zlepšit svět. Mohli byste na světě zanechat svou známku v umění nebo zlepšením lidských životů.

Kterákoliv z těchto možností, nebo jejich kombinace, by byla hodnotným způsobem, jak strávit onen měsíc.

Co by ale podle mě nebylo hodnotné: dívat se na špatnou televizi (jen pár opravdu dobrých seriálů může být výjímkou), roztržitost, neustálé čtení zpráv a sociálních médií, neustálá zlost nebo sobectví, nakupování, bloumání bez motivace a trávení času nicneděláním, strachování se a litování se.

Mohli byste namítnout, že některé z těchto aktivit jsou hodnotné a to je v pořádku – hlavní je se rozhodnout, co je dostatečně hodnotné, abyste tím trávili poslední měsíc života.

Vyberte si. Rozhodněte se, co byste nacpali do těch pár drahocenných dní, protože vám jich moc nezbývá.

Každý moment je omezený, prchavý, drahocenný. Už neplýtvejme ani jediným.

Žijme každým okamžikem, zamilovaní do života.

Chci s tebou dělat to, co dělá jaro s třešní.” Pablo Neruda

Jedna myšlenka na “Neztrácejte ani okamžik”

  1. Zdravím Vás Pavle, rád bych se pustil do ZTD, abych si potažmo mohl začít užívat života každým okamžikem, jsa zamilován do života – dle Vašich slov. Žel nejde mi spustit Simple GTD, který k tomu hodlám využít. Stáhl a odzipoval jsem jej dle návodu, leč po spuštění skriptu GTD se nestane nic. Možná máte tip, jak na to? Díky! h.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *