Můj ranní rituál

Dnes začínám s novým zvykem: ranním rituálem (abych byl upřímný, začal jsem již před několika dny), na jehož zavedení se zaměřím v následujícím měsíci.

Různé druhy ranních rituálů jsem zkusil, a náramně si je užil, již v minulém roce. Avšak žádný jsem nedržel celý měsíc, což je pro tentokrát mým cílem.

Důvod, proč mám tak rád ranní rituál, nespočívá pouze v dodání smyslu a účelu do mého dne, ale také zajišťuje, že každé ráno splním určité věci. Rituál mi vyhrazuje ráno jako čas klidu, míru a postupných krůčků k naplnění cílů.

Zde je můj současný ranní rituál (časem jej budu vylepšovat):

Ranní rituál
1. Vstát ve 4:30 ráno.
2. Napít se vody.
3. Stanovit si 3 nejdůležitější věci nadcházejícího dne (MITs, z anglického Most Important Things).
4. Připravit oběd sobě a svým dětem.
5. Nasnídat se, číst si.
6. Cvičit (běhat, jet na kolo, plavat, posilovat, pracovat na zahradě), nebo meditovat.
7. Osprchovat se.
8. V 6:30 vzbudit manželku a děti.

Trocha vysvětlení: Nejdůležitější věci (MITs), které si pro daný den stanovuji, zahrnují alespoň jeden krůček k splnění mých cílů a zhruba 1-2 věci, které MUSÍM udělat v práci. Daný den toho udělám mnohem víc, ale mým hlavním úkolem je splnit alespoň tyto 3 věci.

Co se týče cvičení, mám rozvrh, dle kterého se věnuji každé ráno jedné činnosti (s výjimkou pátků, kdy hodlám alespoň 10-15 minut meditovat). Vlastně také často cvičím po večerech, takže někdy mám pohyb dvakrát denně – třeba kolo po ránu a večer plavání. Mé tělo si stále ještě zvyká, takže uvidíme, jak to dopadne.

Pokud jde o vstávání ve 4:30, začal jsem s tím před několika málo měsíci, předtím jsem vstával v 5:00, či 5:30 a rok zpátky v 6:30, takže ranní ptáče se ze mě vyklubalo až letos. Více o brzkém vstávání se dozvíte v příštím článku.

Následující měsíc očekávejte informace o mých pokrocích ohledně ranního rituálu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *