20 tajemství motivace: tip č. 19

Rychlý úvod: Původně jsem chtěl sepsat všechny tipy do jediného článku. Nakonec jsem se však rozhodl, že jejich rozdělení mi dovolí zaměřit se na každý z nich o něco podrobněji. Takže tímto představuji svých 20 tajemství motivace.

Spousta lidí mi píše, že musím být velmi odhodlaný a cílevědomý, abych naplnil některá ze svých předsevzetí: cvičení, skromnost, organizace, zdravá strava, atd. No, popravdě nevěřím v přirozeně „odhodlaného“ člověka… vše je otázkou motivace. Když se dostatečně motivujete, můžete dosáhnout čehokoliv.

Motivační tip č. 19: Držte se při zemi.

Když začínám nějaký tréninkový plán nebo návyk, věnoval bych se mu nejraději pořád. Jsem plný vzrušení, mé nadšení nezná hranic a nehodlám se nijak omezovat. Myslím, že dokážu cokoliv. Nedávno jsem se však naučil, že hranice přeci jen mám a mé nadšení začne po krátké době opadat.

Zjistil jsem, že obrovským motivátorem je se, i přes veškerou počáteční energii a odhodlání, DRŽET PŘI ZEMI. Nedovolte si udělat vše, co byste chtěli. Udělejte pouze 50-70 procent. Naplánujte si seznam aktivit, a postupem času je pomalu navyšujte. Například, když začnu běhat, můžu si věřit, že napoprvé uběhnu tři míle. Nicméně místo abych si to potvrdil, zaběhnu pro začátek pouze jednu. Možná si budu říkat, že uběhnu víc! Ale nepodvolím se. Díky tomu se budu těšit na další trénink, kdy vzdálenost o půl míle prodloužím. Když mám energii na uzdě, mohu ji krotit, a dostanu se tak mnohem dál.

Výhodou navíc je, že se vyhnu zraněním či pocitu vyhoření. Garantuji vám, že budete-li se držet při zemi, vaše touha pokračovat se jedině zvýší.

Všech 20 tipů naleznete v eknize 20 tajemství motivace Lea Babauty

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *