20 tajemství motivace: tip č. 17

Rychlý úvod: Původně jsem chtěl sepsat všechny tipy do jediného článku. Nakonec jsem se však rozhodl, že jejich rozdělení mi dovolí zaměřit se na každý z nich o něco podrobněji. Takže tímto představuji svých 20 tajemství motivace.

Spousta lidí mi píše, že musím být velmi odhodlaný a cílevědomý, abych naplnil některá ze svých předsevzetí: cvičení, skromnost, organizace, zdravá strava, atd. No, popravdě nevěřím v přirozeně „odhodlaného“ člověka… vše je otázkou motivace. Když se dostatečně motivujete, můžete dosáhnout čehokoliv.

Motivační tip č. 17: Vylepte si obrázek cíle na dobře viditelné místo – poblíž stolu, nebo třeba na ledničku.

Vizualizace cíle přesně tak, jak si jej představujete, je nejlepší motivací a zároveň jeden z nejlepších způsobů, jak cíl úspěšně realizovat. A je úplně jedno, zda-li se jedná o finanční cíle, jako například cesta do Říma, stavba vysněného domu, nebo cíle fyzického rázu, jako je doběhnutí maratonu či vyrýsování břišních svalů.

Najděte v časopise nebo na internetu obrázek svého cíle a dejte ho někam, kde ho uvidíte ne denně, ale pokud možno, několikrát za hodinu. Dejte si obrázek na plochu nebo na vaši domovskou stránku. Využijte sílu vizualizace a zůstaňte tak soustředění na svůj cíl. Jelikož tato soustředěnost je to, co člověka dlouhodobě motivuje, ztráta koncentrace způsobí také ztrátu motivace. Je proto dobré mít poblíž něco, co vám ji okamžitě vrátí.

Obdobné nápady: Vytvořte si vlastní motivační plakát nebo zápisník, do kterého nakreslíte či vlepíte výstřižky svých cílů. Jako připomínka může posloužit také náramek či jiné doplňky.

Všech 20 tipů naleznete v eknize 20 tajemství motivace Lea Babauty

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *