Učiňte den smysluplným: Nejdůležitější úkol dne (MIT)

Stručně jsem se o tom již zmínil v článku Můj ranní rituál, přesto myslím, že by bylo dobré vysvětlit MITs (nejdůležitější úkoly dne, z anglického Most Important Tasks) podrobněji. Není to má vlastní metoda, ale využívám ji denně a ohromně mi pomohla.

Je to jednoduché: váš MIT je úkol, který v daný den chcete, či potřebujete nutně splnit. Sám jsem si to trochu poupravil, takže mám úkoly tři – 3 věci, které dnes musím udělat. A že toho stihnu mnohem víc? Samozřejmě. Nicméně hlavní myšlenkou je, že nezáleží na tom, co dnes stihnu navíc. Důležité jsou ony 3 věci, u kterých si chci být jist, že je splním. MIT je proto první věcí, kterou dělám každý den hned po probuzení.

A zde je můj klíč k úspěchu: alespoň jeden MIT by měl souviset s některým z mých cílů. Zatímco zbylé dva mohou být (a obvykle jsou) pracovní povahy, první musí být dalším krokem ke splnění cíle. Každý den tak udělám něco, co mě posune k mým cílům blíž.

A v tom je celé kouzlo. Každý den jsem udělal něco, co mi pomohlo proměnit sny v realitu. Je to zabudované do mého ranního rituálu: zvolit si další krok ke splnění jednoho z mých cílů. A tak dělám automaticky každý den.

Druhá věc: splňte MITs hned po ránu, a to buď doma, nebo jako první věc po příchodu do práce. Pokud to odložíte na později, budete zaneprázdněni a už si nenajdete čas. Zbavte se jich hned a zbytek dne je pohodička!

Ačkoliv je to jen málá změna v návycích, stále o ní přemýšlím, jako o něčem velkém. A skutečně to velké je. Někdy i malé věci mohou zapříčinit velké změny. Opravdu vám to doporučuji vyzkoušet.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *