Kouzlo propojení se světem

Právě teď, když čtete tento článek, jste obklopeni neviditelnou, magickou sítí.

S vděčností ve svém srdci, zvažte prosím následující:

Čtete článek, který jsem pro vás napsal a poslal po internetu díky práci tisíce a tisíce inženýrů, pracovníků v energetice a pracovníků v počítačových továrnách, a to za použití počítačového zařízení vyrobeného tisíci lidí po celém světě.

Jste naživu, protože jíte potraviny a nápoje vyráběné a dodávané tisíci lidmi. Žijete v domě postaveném tisícem lidí (když vezmete v úvahu celý výrobní proces), který je napájen z elektrické sítě se kterou každý den pracují další tisíce lidí. Máte k dispozici vodu, kterou produkují tisíce lidí, kabel (nebo jiné připojení na internet) aby zábava proudila až k vám. To vše vyrobily miliony lidí. Váš nábytek, oblečení, spotřebiče, auto, silnice, stavby, města…za tím vším stojí miliony lidí.

Když jste se narodili, nebyli jste schopní žít bez podpory své rodiny, která vás krmila, chránila, měnila plenky, držela vás při životě každý den. Vaši rodinu v tomto snažení podporovalo mnoho dalších, a ještě více lidí bylo u vašeho vzdělávání. Byli jste vychováváni vesnicí, bez ohledu na to, jaké bylo vaše dětství.

Celá vaše existence byla podpořena miliony lidí, po celý váš život, včetně nynějšího okamžiku.

A není to jen o vaší fyzické existenci. Vaše myšlenky byly ovlivněny spisovateli, vědci, televizními pořady, filmy, hudbou, pedagogy, přáteli a rodinou, prací kterou děláte s ostatními, politiky a vládami, filozofy a náboženskými osobnostmi, životním prostředím, ve kterém žijete. To, co si myslíte a kdo jste, není něco, co jste právě vynalezli, bylo to vytvořeno všemi a vším kolem vás.

Byli jste spoluvytvářeni každým dalším živým člověkem, celým světem. A vaše akce společně ovlivňovaly a vytvářely to co vnímáte kolem sebe.

Jste obklopeni a propleteni s neviditelnou, magickou sítí lidských životů a myšlenek, jídla a přístřeší, elektřiny a zařízení, lidské tvorby, přírody a vesmíru kolem vás.

My všichni spoluvytváříme každý okamžik. A všechno to považujeme za samozřejmost.

Jedinou rozumnou reakcí, když si toto uvědomíte, je vděčnost. Potlesk. Radost.

Jsme všichni spojeni a naše akce jsou důležité. Jak můžete dnes společně vytvářet svět kolem vás? Jaké akce můžete s láskou podniknout, postarat se o ostatní kolem sebe, navrhnout lepší život? Co můžete udělat, abyste ocenili a ukázali vděčnost těm, kteří vás podpořili?

Naplňte své srdce láskou těch, kteří vás pomáhali dotvářet a naplňte jejich životy svou láskou, abyste pro ně mohli vytvořit něco úžasného.

Autor

Pavel Říha

Článek byl přeložen z anglického originálu Lea Babauty. "Pomáhám lidem měnit život budováním nových pozitivních návyků; a předávám své zkušenosti, jak podnikat přes internet odkudkoliv na světě." Více o Pavlovi najdete na jeho osobních stránkách pavelriha.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *