Každý týden si projděte své cíle

Jak často se díváte na svoje cíle? Každý rok? Pokud ano, nejspíš jste před ostatními napřed. I tak ale navrhuji dívat se na ně častěji, i když pro většinu lidí je to moc. Pro mě je to ale způsob, jak u svých cílů vydržet a opravdu si je splnit. Klíčem ke splnění snů je totiž toto: Projděte si svůj seznam cílů každý týden.

Buďte upřímní: Když na svoje cíle nemyslíte, nestanou se. Když pro ně nic neuděláte, jsou to jenom přání. (Pokud jste si cíle ještě nenastavili, doporučuji to ihned udělat).

Abyste svoje cíle uskutečnili, potřebujete udělat následující kroky:

  • Určete si cíle.
  • Určete si jednotlivé kroky.
  • Udělejte je – nejlepší je jeden denně.
  • Namotivujte se, abyste u cíle vydrželi.
  • Často se na svoje cíle dívejte (nejlépe každý týden).

Tady je způsob, který doporučuji:

  1. Jednou ročně (je dobré na Nový rok, ale můžete začít kdykoli) byste měli projít, co se vám za rok povedlo, a určit si cíle na následujících 12 měsíců. Roční cíle by měly být menší část vašich celoživotních cílů.
  2. Na začátku (nebo konci) každého měsíce se podívejte, jak vám to minulý měsíc šlo, a určete si cíle na další měsíc. Dejte si cíle, které zvládnete. Je lepší udělat je lehčí (alespoň ze začátku) a udělat je, než je nastavit moc vysoko a nezvládnout to. Měsíční cíle by měly být menšími cíli v rámci vašich ročních cílů.
  3. V určitý daný čas každý týden (já mám pondělky) si projděte, co se vám za minulý týden povedlo, a dejte si cíle na ten další. Opět by mělo jít o mini-cíle, které jsou součástí vašeho měsíčního cíle. Pro každý z cílů si napište jednotlivé kroky. A dejte si je do kalendáře na celý týden. (Nejlepší je jeden krok denně).
  4. Každý den, když si plánujete, co budete dělat, si určete váš cíl jako to nejdůležitější, čeho musíte ten den dosáhnout. Udělejte to jako první věc ráno. Jakmile úkol/cíl splníte, udělali jste ten den pro sebe něco úžasného. Udělali jste malý krok vstříc svým snům!

Klíčem je se na cíle pravidelně dívat a určit si kroky na každý týden. Když to uděláte jenom jednou ročně nebo měsíčně, nebudete si je pamatovat.

Pokud svůj plán na týden porušíte nebo něco nevyjde, zaměřte se zpátky na cíle a začněte další týden znovu. Nedopusťte, aby malé škobrtnutí zabránilo tomu, aby se vaše sny splnily!

Autor

Pavel Říha

Článek byl přeložen z anglického originálu Lea Babauty. "Pomáhám lidem měnit život budováním nových pozitivních návyků; a předávám své zkušenosti, jak podnikat přes internet odkudkoliv na světě." Více o Pavlovi najdete na jeho osobních stránkách pavelriha.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *