Jak se seznámit?

Jeden z mých čtenářů se mě zeptal na radu, jak má najít partnerku. Jak se seznámit – nejen s novou partnerkou ale i s dalšími lidmi…

Hledání vašeho budoucího partnera je bez debaty závislé na tom, že to zkoušíte, zkoušíte a zkoušíte. Přiznávám se, že nejsem expert na hledání a chození na rande. Měl jsem s Evou velké štěstí. Jednoduše se mi ji nějakým způsobem podařilo přesvědčit, že jsem dobrým partnerem a že jsem pro ni skvělou partií. Asi vypadám celkem dobře :)…

Přestože jsem si myslel, že neznám žádné rady jak se seznámit, přecejen jsem nějaké našel a něco jsem se v životě naučil: „Připravit sami sebe.“

Můžete být venku na ulici a čekat až se váš partner objeví a zamilujete se do sebe. Ale potíž je v tom, že je to velmi nepředvídatelné, nekontrolovatelné a vůbec to není jisté. Nevíte, kdy se to stane. S jakým člověkem se potkáte. Pak je tu další věc a to jsou vaše představy o vaší budoucí polovičce. Pokud máte nějaké představy o ideálním princi nebo přenádherné princezně, která přichází o samotě a z ničeho nic vám spadne do klína, tak to vás zklamu. Nejen že budete dost zklamaní, že to tak není, ale ještě ke všemu budete absolutně nepřipravení pokud se to stane.

Buďte tedy připraveni!

Co to znamená v praxi? Co vám doporučuji?

 • Cítit se dobře v neočekávaných situacích

  Neexistuje žádná záruka. V ničem. A popravdě řečeno, nebyla by to žádná zábava, kdyby všechno v životě bylo jisté. Nevíte, zda jste již poznali člověka, se kterým byste měli jít na rande nebo zda partner, se kterým jste zrovna začali trávit hodně času, je ten pravý člověk, který se k vám hodí. Učte se využívat náhod, ať se v nich cítíte dobře a využívejte je ke svému prospěchu. Jak to budete trénovat, budete se v tom cítit šťastnější a sebevědomější. Začněte dělat věci, které nemáte naplánované. Jako je třeba podnikání nebo nízkonákladové cestování bez předchozího plánování, nebo si povídejte s neznámými lidmi každý den. Díky každodenní praxi se v tom stanete lepší. Cvičte to!

 • Pusťte se svých ideálů

  Pravděpodobně máte představu, jakého partnera hledáte. Znám ženy, které mají vypsaný seznam vlastností, které by měl jejich vysněný idol splňovat. Stejně tak i někteří muži mají dlouhý seznam, jak by jejich partnerka měla vypadat a v čem je dobrá. Přeji vám s těmito seznamy hodně štěstí! Děláte si to sami sobě těžší než to ve skutečnosti je. Hledáte někoho perfektního, který bude splňovat všechny vaše očekávání a hledáte pouze perfektní osobu. Místo toho, abyste jednoduše hledali někoho, kdo se vám bude líbit a zafunguje tam „chemie.“ Pusťte své ideální představy a místo toho buďte otevření tomu, co přijde. Buďte zvědaví. Nebuďte zavření ve své vlastní pravdě. Procvičujte to.

 • Staňte se psychicky závislí jen sami na sobě

  Místo toho, že budete čekat a doufat, že ostatní lidé vás udělají šťastnějšími a zahojí všechny vaše rány, postarejte se o své štěstí sami. Ten poklad máte v sobě. Nepotřebuje nic jiného než být tady a teď.

 • Dělejte zajímavé věci

  Objevujte svět. Začněte dělat něco nového, zajímavého. Jděte za dobrodružstvím. Učte se nové dovednosti, třeba cizí jazyky. Tvořte. Něco pište. Dělejte věci, které vás odlišují od ostatních. Překonávejte sami sebe. Vylekejte sami sebe. Nejen, že se stanete atraktivním a zajímavým člověkem, přinese vám to také do života hodně radosti a zábavy. Stanete se soběstační a budete se cítit lépe v nejistých situacích. Budete tak mít několik skvělých příběhů, se kterými se budete moci podělit se svým budoucím partnerem.

 • Dejte si do pořádku své zdraví a finance

  Kdo chce chodit s průserářem? Vsadím se že ani vy, ani váš budoucí partner. Ani jeden z vás to nechce. Proto začněte cvičit. Buďte fit. Začněte šetřit, investujte a v neposlední řadě eliminujte své dluhy. Buďte úžasní!

Pokud budete většinu věcí z tohoto seznamu dělat (a nemusíte dělat všechno), budete docela dobře připraveni na chvíli, kdy k vám láska přijde, otevře vám srdce a vy budete s láskou přijímat svého nového partnera.

2 komentáře u „Jak se seznámit?“

 1. Ach ano, ano, ano… je vážně zajímavé, když člověk k něčemu dojde sám v sobě, a pak si to přečte… to je jak kdybych dostala razítko na svůj „přístup“… překvapuje mne to? Možná jen trochu, ale rozhodně příjemně…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *