Tajemství, jak být milujícím tátou

Mám 6 dětí mezi 7 a 20 lety. Nejsem perfektním tátou, ale za tu dobu co jsem otcem, jsem se toho hodně naučil.

Naučil jsem se být trpělivý, dát jim prostor, přijímat je takové, jaké jsou. Být jim po boku jako partner a ne jim pořád jenom přikazovat. Pomoct jim naučit se skvělé věci. Číst s nimi, procházet se a mluvit s nimi, když mají nějaký problém. Obejmout je, když je něco bolí a také když se jim něco povede nebo něco vyhrají.

Je toho hodně, co se od nich naučit a zároveň neustále řešit.

Já jsem shrnul všechny povinnosti, starosti a radosti do jednoho. Je to jenom jedna věc, která vás udělá skvělými táty.

Važte si lásky, kterou k vám vaše dítě má.

Dělejte to každý den, kdykoliv vidíte své dítě, a dokonce i když není poblíž. Jejich láska k vám je dar. Projevují ji různě; chtějí vaší pozornost, vaší náklonnost, váš souhlas, vaši hrdost, když dělají něco úžasného. Najděte jejich lásku v tom, že s vámi chtějí trávit čas, že se koukají, jak se žije život. Také v tom, že se pokaždé učí ze všeho, co jim říkáte.

Je to návyk, který dělám každý den. Važte si jejich lásky, budete šťastní a budete mít krásný život. Budete tak pro ně skvělým vzorem, který potřebují. Přeci někdo, kdo si cení lásky od někoho druhého je majákem vděčnosti, pokory a uvědomění.

Když si vážíte jejich lásky k vám, uvědomíte si, že máte neomezený zdroj štěstí v každém okamžiku. Pak vy jste neomezenou studnicí štěstí pro ně. 

Bez ohledu na to, co se stane, budete naštvaní nebo budete mít zlomené srdce ze zrady či odmítnutí, tato láska je tu pro vás.

Jsem nesmírně vděčný svým dětem za jejich lásku, kterou ke mně chovají.

Vzhlížejí ke mně a já se od nich na oplátku také učím. Jsou zábavné, zvědavé, láskyplné a plné legrace. Jsem šťastný, že je mám, protože bez nich bych nebyl tím, kým jsem.

Děkuji vám, moje děti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *