Hranice nám můžou pomoci

Žijeme ve světě hojnosti, kdy máme všeho dost: můžeme si cokoli kdykoli koupit, jít na internet jak často chceme, kdykoli se najíst nebo pracovat tak dlouho, jak nám naše těla dovolí.

Se vším, co máme k dispozici, to ale může být zatěžkávající, nezdravé a nevyvážené.

Rád bych navrhl pár bodů (hranic), které by vám mohly pomoci.

Co kdybyste si místo nekonečného bloumání po internetu nebo hraní si s telefonem vymezili na obojí pouze dvě hodiny denně, nepočítám samozřejmě pracovní úkoly? Najednou byste mohli mít čas na další věci: cvičení, čtení, meditaci, vaření něčeho zdravého a objetí s vašimi milovanými.

Co kdybyste místo celodenní práce, která začne hned, jak se vzbudíte, a končí, když jdete spát, pracovali pouze šest hodin denně? Nebo čtyři? Samozřejmě to záleží na typu práce, ale je pravděpodobné, že byste svůj čas využili daleko konstruktivněji. Lépe byste se soustředili a splnili byste nejdřív to, co je nejdůležitější. Byli byste odpočatější, takže by se pracovalo lépe.

Místo toho, abyste jedli, co nejvíc to jde, jezte jenom  v předem dané časy. Například pouze mezi 12 – 13 dopoledne a 6-8 večer. Nejspíš toho sníte daleko méně. Co takhle pouze plnohodnotná jídla? Žádné polotovary, sladkosti, mouku nebo jídla plná „éček“. Jedli byste méně a byli byste zdravější.

Místo toho, abyste neustále nakupovali, co kdybyste vše koupili jednou měsíčně (kromě jídla a některých potřeb do koupelny), a to hned 1. dne v měsíci? Opět by toho bylo méně. Zmenšily by se výdaje, zvýšily příjmy a víc byste toho naspořili.

Co kdybyste mohli denně udělat pouze 3 úkoly? (+ nejnutnější e-maily)? Udělali byste to, co je nejdůležitější.

Co kdybyste mohli denně sedět pouze dvě hodiny? Víc byste se hýbali, pracovali ve stoje, zbavili se části problémů se zády a nejspíš i shodili pár kilo.

Tyhle hranice jsou libovolné. Bude to chtít otestovat, co vám nejvíc vyhovuje. Můžete ale vidět, že hranice mají velkou moc, protože nás nutí si vybrat, zaměřit se a přejít od situace, kdy je toho příliš, na tu, kdy je vše, jak má být.

Autor

Pavel Říha

Článek byl přeložen z anglického originálu Lea Babauty. "Pomáhám lidem měnit život budováním nových pozitivních návyků; a předávám své zkušenosti, jak podnikat přes internet odkudkoliv na světě." Více o Pavlovi najdete na jeho osobních stránkách pavelriha.cz

11 komentářů u „Hranice nám můžou pomoci“

 1. http://www.eltrim.net.pl/2016/10/korekcja-ujemna
  Looking for a used or new car could be a difficult process if you do not know what you are undertaking. By educating yourself about auto purchasing before you go to the car dealership, you possibly can make points less difficult yourself. The following advice might help your next purchasing trip be pleasurable.

  Generally bring a mechanic coupled when searching for a fresh car. Automobile retailers are popular for offering lemons and you do not want to be their after that target. If you can not have a auto mechanic to look at cars along, a minimum of be sure that you have him evaluate your final selection before you buy it.

  Know your limitations. Before you start purchasing for your next auto or van, choose what you can manage to pay, and adhere to it. Don’t forget to incorporate desire for your computations. You will definitely pay around twenty percent as an advance payment as well, so be ready.

  Before visiting a car dealership, know which kind of vehicle you need. Investigation most of you choices before shopping so that you can evaluate which works for your finances and family members requirements. Seek information to find out exactly how much you should be paying to get a potential vehicle.

  Before you sign any commitment take the time to go through every range, such as the small print. If there is something detailed that you just do not understand, tend not to indication before you have an answer that you comprehend. Unsavory salesmen are able to use an agreement to put in a lot of fees that were not mentioned.

  When you maintain the preceding assistance at heart when that you go looking for a vehicle, you may be very likely to get a full deal. Purchasing a car lacks as a headache. Simply use the tips from this article and you may have the auto you desire at the excellent value.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *