Dosáhněte vytouženého cíle díky rannímu návyku

Slunce začíná vycházet a první paprsky odhalují další nový den. A moje otázka je jednoduchá. Už víte, jak dnes naložíte se svým časem?

To je to nejdůležitější.

Pokud máte projekt, co chcete uskutečnit (například chcete napsat knihu), je načase začít budovat návyk, který vám v tom pomůže. Co třeba začít každé ráno psát? Samotné přání vás nikam nedostane, ani věta: „Někdy si k tomu sednu.“

Je to důležité? Pak si vytvořte návyk:

  • Chcete-li zhubnout, začněte každé ráno chodit, cvičit nebo jíst zdravou snídani jako ovoce a zeleninu
  • Pokud chcete založit firmu, sedněte si k tomu každé ráno, byť na chvilku
  • Chcete-li být daleko vědomější a uvolněnější, každé ráno meditujte
  • Chcete-li zlepšit vztah se svým partnerem, domluvte se, že spolu budete pravidelně mluvit nad šálkem ranní kávy
  • Jestliže chcete psát, vytvořte z toho návyk

Proč je ráno nejlepší na vytvoření návyku? Proč ne odpoledne nebo večer? Jsem trochu předpojatý, protože rána prostě miluju, ale zjistil jsem, že je to čas, kdy je největší klid, kdy se člověk může zastavit a opravdu se soustředit. Někomu půjde práce lépe večer, ale já jsem tou dobou už většinou unavený. Zkuste proto zjistit, který čas je pro vás nejlepší. Myslím, že pro většinu to bude ráno, ale ne pro všechny.

Většinu svých úspěchů jsem dosáhl díky ranním návykům: cvičil jsem na několik maratonů, vytvořil svůj blog, napsal desítky knih, zlepšil svůj stav vědomí díky meditaci, začal pravidelně cvičit a zdravě jíst. Chodil jsem, psal, cvičil jógu a povídal si s manželkou Evou.

I odpoledne nebo večer si můžete vytvořit skvělý návyk, ale doporučuji ráno.

Vytvořte si návyk, který uskutečníte jako první věc během dne.

Autor

Pavel Říha

Článek byl přeložen z anglického originálu Lea Babauty. "Pomáhám lidem měnit život budováním nových pozitivních návyků; a předávám své zkušenosti, jak podnikat přes internet odkudkoliv na světě." Více o Pavlovi najdete na jeho osobních stránkách pavelriha.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *