Dejte svému dni cíl – ten nejdůležitější úkol (TNÚ)

Už jsem se o tomhle krátce zmínil, když jsem popisoval svoje ranní rituály, ale napadlo mě, že vám o nich řeknu víc. O TNÚ – těch nejdůležitějších úkolech. Není to můj vlastní nápad, ale používám ho denně a neskutečně mi pomáhá.

Je to jednoduché. Váš TNÚ je úkol, který nejvíce chcete nebo potřebujete během dne udělat. Já osobně jsem to trochu rozšířil, takže mám úkoly tři. Tři věci, které musím za den stihnout. Dokážu toho zvládnout i mnohem víc? Samozřejmě, jenže myšlenka je ta, že ať už se zabývám během dne čímkoli, mají moje TNÚ hlavní prioritu. Jsou to první věci, do kterých se pustím po tom, co jsem se probudil a vypil sklenici vody.

A tady je ten pravý klíč k TNÚ! Alespoň jeden musí mít souvislost s jedním z mých velkých cílů. Mezitím co první dva můžou být například posilování a cvičení (a často jsou), jeden musí být krok, který mě zase posune dál. Tohle mi zajistí, že se každý den blížím k tomu, co chci.

Tohle znamená hodně. Udělal jsem něco pro své sny. Je to součástí mojí ranní rutiny. Další krok směrem k mým cílům. A tak se to děje každý den. Automaticky.

Další možnost: udělejte svůj TNÚ jako první věc hned ráno. Ať už doma nebo v práci. Pokud je odložíte na později, budete zaneprázdnění a nenajdete si dost času. Jděte na ně hned a zbytek dne je brnkačka!

Je to drobnost, kterou stačí začlenit do dne a přitom tady o ní básním jako kdyby to byl kdovíjaký objev. Někdy jsou to právě malé věci, které dokáží všechno změnit. Velice vám doporučuji, abyste to vyzkoušeli.

Autor

Pavel Říha

Článek byl přeložen z anglického originálu Lea Babauty. "Pomáhám lidem měnit život budováním nových pozitivních návyků; a předávám své zkušenosti, jak podnikat přes internet odkudkoliv na světě." Více o Pavlovi najdete na jeho osobních stránkách pavelriha.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *