Dárek

Tři lidé dostanou kouzelný dárek od kouzelné, hodné víly.

Je to jedna hodina, kdy můžou okusit svět kouzel a zázraků. Tento limitovaný čas je plný barev, nejlepšího jídla, úžasných talentovaných lidí a lásky.

První je muž. I když je vděčný za dárek, musí pracovat, a tak bohužel většinu času stráví tím, že posílá e-maily, píše nebo kouká na statusy na sociálních sítích. Udělá si pár fotek znamenitého jídla a sdílí je online. Chuti jídla ale přitom nevěnuje pozornost.

Druhá je žena. Je zvyklá trochu prokrastinovat (OK, upřímně: hodně prokrastinovat), a protože chce tento dárek využít opravdu moudře, pořád to odkládá. Většinu času kouká na videa prvního člověka, ale sama ven nejde.

Třetí člověk je opět žena. Je dárkem naprosto ohromená. Jaká úžasná příležitost! Uvědomuje si, že z toho musí vyždímat opravdu maximum, ale není si jistá jak.

A tak začne pozorovat. Vnímá každý malý detail. Poslouchá všechny ty úžasné lidi, které potká, a snaží se je vidět opravdu takové, jací jsou. Ochutnává jídlo a soustředí se velice pozorně na jeho chuť. Každé sousto si vychutnává.

Pak si začne procvičovat vděčnost za každý okamžik, každou osobu, za vše, co dostala. Vše ji naplňuje štěstím.

Nakonec těm lidem změní život. Využije i ty poslední minuty na to, aby se naučila kouzelné dovednosti, pomáhala lidem (včetně prvního člověka), a aby vytvářela věci, které budou těšit ostatní lidi v kouzelném světě.

Sama se stane dárkem.

Hodina utekla. A první dva si uvědomí, že svůj dárek promrhali a už nikdy to nevrátí. Je jim to líto. Třetí ničeho nelituje, protože dávala pozor, byla vděčná a použila kouzlo, aby měnila lidem životy. Dárek využila opravdu naplno.

Který z těchto tří lidí jste vy?

 

Autor

Pavel Říha

Článek byl přeložen z anglického originálu Lea Babauty. "Pomáhám lidem měnit život budováním nových pozitivních návyků; a předávám své zkušenosti, jak podnikat přes internet odkudkoliv na světě." Více o Pavlovi najdete na jeho osobních stránkách pavelriha.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *