20 tajemství motivace: tip č. 20

Rychlý úvod: Původně jsem chtěl sepsat všechny tipy do jediného článku. Nakonec jsem se však rozhodl, že jejich rozdělení mi dovolí zaměřit se na každý z nich o něco podrobněji. Takže tímto představuji svých 20 tajemství motivace.

Spousta lidí mi píše, že musím být velmi odhodlaný a cílevědomý, abych naplnil některá ze svých předsevzetí: cvičení, skromnost, organizace, zdravá strava, atd. No, popravdě nevěřím v přirozeně „odhodlaného“ člověka… vše je otázkou motivace. Když se dostatečně motivujete, můžete dosáhnout čehokoliv.

Motivační tip č. 20: Zaznamenávejte svá zlepšení.

Nedávno jsem psal o tom, jak jsem si vytvořil tabulku, pomocí které sleduji postup všech svých cílů a návyků. Tato tabulka mi neslouží pouze k tomu, abych zpětně viděl, jak si vedu. Motivuje mě k dodržování návyků a pomáhá směřovat k dosažení cílů. Když tabulku každý den svědomitě využívám, vyplňuji do ní fajfky nebo křížky, chci přirozeně dosáhnout stavu, kdy bude vše odfajfkováno. Říkám si „pokud to chci odfajfkovat, udělám to raději hned“. No dobře, je to jen malá motivace, ale věřte mi, že pomáhá.

Ať už používáte jakoukoliv metodu podobnou výše popsané (např. training log nebo Joe’s Goal), sledujte své zlepšení a buďte na sebe hrdí pokaždé, když odfajfkujete jednu z položek.

Samozřejmě, že se ve vaší tabulce vyskytnou také křížky. To je v pořádku. Hlavně vás těch pár křížků nesmí odradit od pokračování. Naopak. Snažte se, aby se vám příště podařilo napsat místo křížku fajfku.

Jakmile k tomuto motivačnímu nástroji přilnete, budete fajfkovat více a více. A to je jeden z nejlepších pocitů na světě.

Všech 20 tipů naleznete v eknize 20 tajemství motivace Lea Babauty

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *